Jak adoptować?

Krok 1. Wybór zwierzaka
Jeśli chcesz adoptować kota lub psa ze schroniska możesz najpierw przejrzeć zdjęcia zwierząt do adopcji lub od razu przyjść do schroniska zapoznać się kotami lub psami. W godzinach pracy schroniska możesz przyjść bez umówienia (pon.- pt. 8.00-17.00, sob-nd 9.00-14.00). W godzinach popołudniowych i w weekendy sugerujemy umówić się telefonicznie.

Krok 2. Formalności
Bardzo zależy nam, żeby zwierzęta trafiły w dobre ręce, więc przed adopcją wymagamy wypełnienia ankiety. Poniżej link do ankiety on-line dla adoptujących koty.
Po wysłaniu ankiety upewnij się, że do nas dotarła. Ankieta on-line

Ankieta dla adoptujących psy na stronie mielec.bezdomne.com (http://ec2-204-236-219-237.compute-1.amazonaws.com/mielec/index.php/adopcje)


Krok 3. Kontakt

Po wypełnieniu ankiety kontaktujemy się telefonicznie, umawiamy się na dalsze kroki. Możesz do nas zadzwonić albo my zadzwonimy do Ciebie. Adopcje prowadzą wolontariusze, więc prosimy Cię o cierpliwość. Staramy się oddzwaniać jak najszybciej.
Adopcje kotów: 888 668 536 (w godz. 8-14)
Adopcje psów: 501 747 282

Krok 4. Odbiór i podpisanie umowy
Przed wydaniem, zwierzak ze schroniska jest badany przez weterynarza i chipowany. Adoptujący otrzymuje zaświadczenie o stanie zdrowia wraz z numerem chipa.
Przy odbieraniu zwierzaka podpisujemy umowę adopcyjną. Wszystkie nasze dorosłe zwierzaki są poddawane sterylizacji w trakcie pobytu w schronisku. Jeśli adoptujesz malucha zbyt młodego na zabieg, to za jego późniejszą sterylizację odpowiedzialny jesteś Ty, więc prosimy Cię o podpisanie zobowiązania do późniejszej sterylizacji. Sterylizacja jest bardzo ważna, to jedyny sposób na ograniczanie populacji niechcianych zwierząt.

Krok 5. Szczęśliwa podróż do nowego domu
Adoptując ze schroniska robisz coś naprawdę dobrego! Adoptuj odpowiedzialnie, zwierzaka bierzesz na całe jego życie.